niedziela, 16 marca 2014

Sałatka z roszponki z pomidorkami koktajlowymi i czosnkowym winegretem

"Vimes ostrożnie uniósł złamanym ołówkiem brzeg kromki. Wewnątrz było chyba za dużo sałaty, czyli, inaczej mówiąc, była sałata."

Terry Pratchett


Sałatka z roszponki z pomidorkami koktajlowymi i czosnkowym winegretem

Sałaty mi się zachciało. Zielonej. Zimową porą nie jest to może najszczęśliwszy pomysł, ale cóż. Sałata zakupiona trafiła do domu i wspaniale komponowała się z zimowym obiadem. Niech żyją uprawy hydroponiczne!

Sałatę myjemy i dokładnie, delikatnie suszymy, chyba, że kupiliśmy taka już umytą. Pomidorki również myjemy i kroimy na pół. Baza warzywna gotowa. Teraz sos. Dobry dressing, to ważna sprawa. Nasz ulubiony to podstawowy winegret. Tym razem wzbogacony ząbkiem czosnku.

Sałatka z roszponki z pomidorkami koktajlowymi i czosnkowym winegretem Najprościej sos przygotować w słoiku ;-) Musicie sobie przygotować mały słoik. Czysty i pusty. Do niego wlewamy ocet winny i oliwę. Na końcu dodajemy sól i pieprz. Słoiczek zakręcamy i mieszamy. tym razem dodatkowo siekamy bardzo drobno ząbek czosnku i dodajemy do sosu. Gotowe ;-) Sałatkę polewamy tuz przed podaniem, roszponka jest bardzo delikatna. 

Nie musimy zużywać całego sosu, jeśli ktoś uzna, ze jest go zbyt dużo resztę można w miseczce postawić na stole, świetny do moczenia chleba.

Oczywiście do sosu wybieramy dobrą oliwę z oliwek i dobry ocet, jaki zależy od was. Ja do tego konkretnego sosu wybieram klasyczny ocet z białego wina. Smacznego.

Sałatka z roszponki z pomidorkami koktajlowymi i czosnkowym winegretem

Składniki: 

Warzywa:
Paczka sałaty roszponki
Garść pomidorków koktajlowych 

Dressing:
Oliwa z oliwek 3 łyżki
Ocet winny 1 łyżka
Duży ząbek czosnku
Sól i pieprz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz